U15 - článek k zápasům v Brně *2.2. - 3.2.2019*

06.02.2019 11:17
Extraliga dívek U15

2.-3.2. jsme zavítali do Brna, kde v sobotu jsme sehráli utkání proti KP Brnu od 15,00. Začátek utkání byl z naší strany super a po pěti minutách jsme vedli 11:5. Soupeře ovšem drželi rozhodčí a jen díky šestkám ( 14/10 za první čtvrtinu ( my 2/2 :-) ) nás dotáhli a po první čtvrtině vedli 22:19. Bohužel jsme začali mít problém s fauly  a tak jen díky trojkám Báry Davidové ( za celé utkání jich proměnila 6 ) poločasové skóre bylo 53:36 pro soupeře. Do druhého poločasu jsme si řekli, že fauly nefauly nechám tam vše a uvidíme. Začali jsme stahovat poločasové manko a po třech čtvrtinách bylo skóre 71:55. Ve čtvrté čtvrtině se nám již vyfaulovali dvě hráčky a dvě dohrávali se čtyřmi fauly a tak konečný výsledek 85:74 pro KP Brno byl ještě pozitivní.

Druhý den jsme od 9,00 nastoupili proti Žabinám a zde jsme drželi krok opět jen v první čtvrtině. Opět nám rozhodčí ukázali kdo je doma , když soupeř střílel deset šestek v první čtvrtině a my žádnou :-( . Po první čtvrtině prohráváme 22:18. Ve druhé čtvrtině nás soupeř trestal rychlým protiútokem a když konečně jsme se stihli vrátit, tak dostáváme dvě trojky  a soupeř odskakuje na propastných 20 bodů. Do poločasu ještě stáhneme na 51:36, ale to je již vše. Když nemáme problém s fauly, nedaří se nám tolik potřebná střelba a pokud nebudeme kompletní a soustředění všichni po celou dobu utkání, těžko můžeme myslet na výhru v nadstavbě :-( . Prohra na Žabinách 89:63 je tomu svědkem.
Díky divákům za nemalou podporu v publik. Republika je stále hratelná, jen musíme již začít vyhrávat.