U15 - článek k venkovnímu zápasu s Chomutovem 10.04.2019

11.04.2019 09:14
Extraliga dívek U15

Ve středu 10.4. 2019 jsme dohrávali utkání na půdě Chomutova, kterému jsme chtěli vrátit domácí porážku. Špatný vstup do utkání, bezradnost a bojácnost nás stál vyrovnaný zápas, když po první čtvrtině prohráváme 15:4. Druhá čtvrtina byla již vyrovnanější, ale neměli jsme co nabídnout, tak poločasové skóre bylo 30:17 pro Chomutov. O přestávce jsme se snažili holky povzbudit a vysvětlit jim, kde nás tlačí bota. Nebát se hrát 1-1 a dále hlavně doskok ( zde nás soupeř trestal i ze třetích , či čtvrtých šancí  ).  Ve třetí čtvrtině jsme stále drželi krok, ale nedokázali jsme se dostat pod deset bodů a tak po třech čtvrtinách byl satv 44:30. Soupeř výborně bránil a nepouštěl nás doslova k ničemu. Oporám družstva se nezadařilo a když si udělal zranění naše další klíčová hráčka Lucka Peky ( ikdyž chtěla pokračovat, doufám, že bude brzy fit ), bylo po zápase. Konečný stav 65:45 pro Chomutov. Soupeř byl na nás dobře připraven a pokud nebudeme kompletní budeme těžko vyhrávat. Dále nás trápilo procento šestek a hlavně doskoky na naší obranné polovině a bezubost v útoku. Doufám, že si holky vezmou z takového utkání ponaučení a ukáží ještě své klady.

Další utkání sehrajeme tento víkend na naší domácí palubovce na Doběticích, a to v sobotu 13.4.2019 proti Spartě Praha od 9,30 a v neděli 14.4.2019 proti Strakonicím od 10,00 hodin. Doražte se mrknout na extraligový basketbal a povzbudit holky, které stále ještě bojují o účast na republikovém finále.