U15 - článek k zápasům s Hradcem Králové a Trutnovem 10.11. a 11.11.2018

13.11.2018 13:22
Liga dívek U15

O svatomartinském víkendu jsme přivítali na domácí palubovce lídra soutěže Hradec Králové a Trutnov.

V sobotu odpoledne dorazil Hradec a kdo přišel zafandit ústeckému basketu, viděl dravou bojovnou hru ze všech stran. Soupeře jsme trápili v první třetině utkání a nedávali mu prostor na větší náskok. Ten narostl až koncem druhé čtvrtiny a v poločase jsme šli do šaten za skóre 35-51. Dokázali jsme si , že i s takovým soupeřem umíme již držet krok a pokud budeme plnit všichni své úkoly na 110 %,eliminujeme ztrátya budeme se včas vracet do obrany, pak jsme schopni být dál a lepší. Pravdou je, že soupeř postrádal svou nejlepší hráčku , ale i tak musím smeknout s předvedenou hrou. Koncem třetí čtvrtiny jsme již do hry pustili hráčky dalšího sledu a dal jim tak prostor ukázat, co v nich je. Škoda jejich pomalejšího startu do utkání a bázlivosti se více prosadit. I tak jsem dohráli utkání se vztyčenou hlavou a výsledek 62:89 nám ukázal, jak dál proti Hradci.
V neděli jsme odložili husu na později a v 11,00 jsme přivítali Trutnov pod taktovkou ex ústeckého Petra Kapitulčina -Kapíka. Tento celek nám uštědřil porážku a mi měli Kapíkovi a spol. co vracet. Do utkání jsme měli vlažnější start a tak jen díky poslední minutě jsme soupeři odskočili na 19-13. Vstup do druhé čtvrtiny byl již mnohem lepší a do poločasu jsme vedení navýšili na 39-25. I díky tomuto vedení jsme již v druhém poločase více zapojili hráčky z lavičky a jejich minutáž byla mnohem větší než den předem s Hradcem. Utkání jsme dovedli do zdárného konce a vyhráli 84:54.
Poděkování patří všem divákům, co nás přišli podpořit.