U15 - článek k zápasům v Havířově a Ostravě 5.1. a 6.1.2019

08.01.2019 11:37
Extraliga dívek U15 dívek,

nezačala pro nás kladně. Čekal nás zájezd na druhou část republiky a to do Havířova a Ostravy.

V sobotu jsme od 17,00 začali proti Havířovu. Vstup do utkání byl nervózní z obou stran a tak po první čtvrtině soupeř vedl 20:17.  Do poločasu včas soupeř odskočil a na tabuli svítilo 50:35. V přestávce jsme se snažili holkám vysvětlit, co je špatně a doufali, že se nám podaří zápas otočit. Nedala se holkám odepřít snaha, holky stahovali náskok soupeře co to šlo až na rozdíl 4 bodů a tak po třetí čtvrtině bylo skóre 74:63 pro Havířov. V poslední čtvrtině již opět soupeř náskok navýšil a tak jsme prohráli 96:76. Nejvíce nás trápili jednoduché ztráty ( 39 ) a nedané jednoduché koše (44 nedaných z pod koše ), a to nás stálo možné vítězství. Tak nohy na ramena a úprk na vlak, který jede směr Ostrava za 20 minut.

V neděli nás čekal soupeř z Ostravy, kterému jsme chtěli vrátit porážku z loňska o pět bodů. Jak my, tak ani soupeř neměl svou nejlepší hráčku a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. Vstup do utkání byl velmi ospalý z obou stran, ale díky dvěma trojkám v závěru první čtvrtiny jsme vedli 18:15 po první čtvrtině. Soupeř hrál skoro po celou dobu utkání zónu, a tak naše holky dostaly prostor jak ke střelbě, tak i k možným nájezdům. Ve druhé čtvrtině se skóre stále přelévalo z jedné strany na druhou a do šaten se šlo za stavu 35:32 pro soupeře. Druhý poločas byl stejný jako první a tak se šlo do koncovky. Dvě minuty před koncem jsme ještě prohrávali o 9 bodů. Nic méně po našem oddechovém čase holky hrábly na své dno a dotáhly se až na tři body. Máme poslední oddechový čas do konce 8 sekund, prohráváme o tři, akce narýsovaná, střelba krásně vystřelená, ale nepadlo na možné prodloužení. Druhý den byl již lepší, jak poměr ztrát a zisků. Střelba byla lepší a i jednoduché koše. Možná jsme měli vytvořit větší tlak na hráče s míčem i za cenu faulu ( celkem našich 10 faulů ). Nic méně návrat dom, na nádraží příjemný obídek, užité Pendolíno i hry v něm a za 14 dní doma.

Díky všem, i našemu jedinému fanouškovi Vláďovi za podporu.